Kezdőlap Címkék Orbán Viktor

Címke: Orbán Viktor

Már nem Orbánt hanem Melonit tekinti mintának a román neonácik vezére

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök nem vette be európai frakciójába Orbán Viktort, elfogadta viszont az AUR vezérének jelentkezését.

George Simion, aki korábban nyíltan támogatta Orbán Viktor politikáját, a román elnökválasztás alkalmából már így nyilatkozott a brüsszeli Politiconak: ”Donald Trumpot és Giorgia Melonit követjük. Jelenleg azt látjuk, hogy egész Európa abba az irányba fordul mint Meloni.”

Mennyiben különbözik Meloni irányvonala Orbán Viktortól hiszen mindketten Trump követőinek vallják magukat? Két fontos ponton tér el az álláspontjuk: Giorgia Meloni és a román neonáci vezér támogatja az Európai Uniót míg Orbán Viktor szembenáll azzal, a faló szerepet játssza Oroszország és Kína javára. A másik pont, ahol Meloni álláspontja más mint Orbán Viktoré: az ukrajnai háború. Meloni támogatja Ukrajnát és a NATO politikáját e téren míg Orbán Viktor Putyinnal paktál. Giorgia Meloni ügyes politikus: egyszerre ápol jó kapcsolatot Trumppal és Brüsszellel. Elon Muskkal, Trump elsőszámú támogatójával oly szoros a kapcsolata, hogy a bulvár lapok még egy flört lehetőséget is megkockáztattak. Ami tény: a SpaceX – Elon Musk vállalata – gyárat tervez Itáliában.

A mérsékeltebb Meloni nyer, a szélsőséges Orbán veszít

Martin Weber, az Európai Parlement legnagyobb frakciójának, a Néppártnak a vezetője lepaktált Giorgia Melonival, és így sikerült határidőre összehozni a brüsszeli bizottságot is. Hálás ezért Ursula von der Leyen. A brüsszeli bizottság főnökasszonya és Martin Weber Orbán Viktor kedvenc céltáblái közé tartoznak. Ursula von der Leyen érezteti is a magyar miniszterelnökkel, hogy csak annyi pénzre számíthat Brüsszeltől, amelyet feltétlenül muszáj kiutalni. Közben Olaszország kapta a legnagyobb pénzt a helyreállítási alapból: több mint 200 milliárd eurót! Meloni tudja azt, hogy csakis az Európai Unió tagjaként lehet fontos szereplője a világgazdaságnak. Orbán Viktor mintha még nem ébredt volna erre rá – persze az ordító egér szerepében ez nem is könnyű. Giorgia Meloni legfőbb gazdasági tanácsadója Draghi egykori miniszterelnök, az Európai Központi Bank ex elnöke.

Draghi közös uniós hitelfelvételt javasol, mert véleménye szerint a 450 milliós Európai Unió enélkül nem képes felvenni a versenyt az USA-val és Kínával. Orbán Viktor olyannyira ellenzi a közös kölcsönt, hogy ezt beleíratta a gránit szilárdságú magyar alkotmányba is.

Míg Giorgia Meloni az európai problémák megoldásán gondolkodik addig Orbán Viktor a kerékkötő dicstelen szerepét játssza. Eközben mindenkit hülyének néz mindenekelőtt a saját publikumát.

Ennél a román neonácik is okosabbak: támogatják az Európai Uniót hiszen Románia sok pénzt kap Brüsszeltől. A románoknak eszük ágában sincsen eljátszani a trójai faló szerepet, amely nem hoz pénzt a konyhára. Akárki lesz Románia elnöke, az ország Európa-barát és NATO barát irányvonala nem változik. Románia az USA legfontosabb partnere a térségben Lengyelország mellett – ez Donald Trump alatt is minden bizonnyal így marad.

Miért blamálja akkor magát Nyugatellenes politikával Orbán Viktor?

Orbán lopakodó rendőrállama

130 milliárd forintért vásárolja meg a bírói kart a hatalom: a tekintélyes fizetésemelésre egyelőre ugyan nincsen fedezet, de a szándék világos: az igazságszolgáltatás tagozódjon be a nemzeti együttműködés rendszerébe, melynek jelszava a szuverenitás: a szuverén vagyis az uralkodó rendelkezik minden és mindenki fölött.

A szép új világra azért is szüksége van Orbán Viktornak, mert rendszerének gazdasági krízise a felszínre hozza az alapvető politikai problémát: lehet úgy kizsebelni az embereket, hogy közben bezsebeljük a szavazataikat?

A leleményes rendszer csak külső szponzorral működik  illetve olyan hatalmas exportálható ásványi kincsekkel mint amilyenekkel Putyin rendelkezik. Ha a rendszer nem lesz gazdaságilag hatékonyabb, akkor a rendőrállamot kell egyre inkább azzá tenni. Ezt bizonyítja Putyin pályafutása, és ezen a lejtőn bukdácsol lefelé Orbán Viktor is.

Szájer a magyar Visinszkij

Sztálin elvtárs kedvenc jogásza Visinszkij volt, aki a “világ legdemokratikusabb alkotmánya” nevében képviselte a terrort, melynek jelszava ez volt:

az állam minden, az egyén semmi!

Sztálin elvtárs pedig visszafogott magabiztossággal közölte: az állam én vagyok! Orbán Viktor választott diktátor – éppúgy mint Putyin vagy Milosevics. Számára nem járható Sztálin vagy épp Ceausescu útja: neki adnia kell valamit a választópolgárok millióinak, akik nemigen érdeklődnek a jogállam iránt, de annál inkább foglalkoztatja őket a megélhetésük.

A Nobel díjas Canetti ezt az alapvető igazságot fedezte fel a náci Németországban, ahol riportkönyvet írt arról, hogy Európa egyik legműveltebb országának népe miképp fogadhatta el Führernek, a Wehrmacht propaganda alakulatának egyik megzakkant őrvezetőjét.

Visinszkij, a jeles jogász azért engedelmeskedett mindenben Sztálinnak, mert 1917-ben ő írta alá Lenin letartóztatási parancsát. Emiatt a bolsevik vezérnek rejtőznie kellett, nem is ő irányította az októberi forradalmat hanem Lev Davidovics Trockij, akit azután Sztálin törölt a történelemből és az életből is.

A homoszexuális Szájer József egy homofób rendszer alkotmányának szerzője. Orbán Viktor “ barátja”, de pontosan tudhatja, hogy az általa kreált szuverén rendszerben

az uralkodónak nincsenek barátai csak eszközei vannak.

Hitler meggyilkolttatta homoszexuális “barátját” Röhmöt. Adolf Hitlert egyébként Carl Schmitt, Németország legkiválóbb alkotmányjogásza mutatta be az elitnek 1932-ben együtt Hjalmar Schachttal, a Bundesbank elnökével.

Orbán újra kiállt a keleti nyitás mellett, vajon mit szól ehhez Trump?

A magyar miniszterelnök a 2008-2009-es globális pénzügyi válság óta nem hisz a nyugati elitek képességében a világ irányítására. Kína hozzájárulása akkor döntő fontosságú volt a krízis kezelésében.

Orbán Matolcsy György társaságában a 2010- es hatalomátvételre készülődve hosszabb látogatást tett Kínában és az Egyesült Államokban. A miniszterelnök most az MNB Eurázsiai fórumán fejtette ki elképzeléseit a világgazdaságról:

“A politika nem a tudás hanem az alkalmazás területe, a jó dolgokat a megfelelő ütemben kell alkalmazni. Egy kis országnak mint Magyarország az ütemtévesztés végzetes lehet. Magyarország nem követhet másokat, mert így lemarad.”

Orbán Viktor visszatért Bismarck álmához, Eurázsia egységéhez, melyet a vaskancellár kései utódai: Kohl, Schröder és Merkel is képviseltek.

“Az új realitás az, hogy a világgazdaság centruma keletre tolódott“

– hangsúlyozta a magyar miniszterelnök, aki mintha nem venne tudomást arról, hogy az USA 2021-ben stratégiai ellenfélnek nyilvánította Kínát és Oroszországot.

“Európa nem találja a helyét az eurázsiai kontextusban” – mondta Orbán holott arról van szó: az Európai Unió nem tud és nem is akar választani a Nyugat és a Kelet között.
“Magyarország nem várhat arra, hogy az európai elit megalkossa az eurázsiai stratégiát, neki magának kell kialakítania a saját stratégiáját” – indokolta meg saját diplomáciáját a magyar miniszterelnök, aki miután Magyarország átvette az Európai Unió soros elnökségét sietve ellátogatott Moszkvába és Pekingbe. Ezért megorroltak rá Brüsszelben és Washingtonban.

Mit szól mindehhez Trump?

Orbán Viktor is kíváncsi volt erre, és meg is kérdezte Trump tanácsadóit  még a választási kampány idején. A tanácsadók nem kerteltek: éppúgy stratégiai ellenfélnek tekintik Kínát és Oroszországot mint a Biden adminisztráció, csak épp másképp kívánják kezelni a kérdést. Orbán Viktor orosz és Kína barát politikájával nem értenek egyet. Ennek ellenére a magyar miniszterelnök kitart emellett: az Európai Uniónak Oroszországgal és Kínával együtt kell működnie!

Csakhogy az USA stratégiai szakértői – demokraták és republikánusok egyaránt – egyetértenek abban, hogy az Egyesült Államok világhatalma addig biztos amíg az EU – Oroszország és Kína nem alkot egységet. Már Kissingernek is ez volt a célja amikor 1972- ben lepaktált Kínával. Pekingben is százszor fontosabbnak tartják az Egyesült Államokat mint az eurázsiai együttműködést.

Mindettől függetlenül Orbán Viktor tovább játszhatja a trójai faló szerepet Brüsszelben azzal a különbséggel, hogy most már három megbízója is van: Donald Trump, Vlagyimir Putyin és Hszi Csin-ping. Ennyit a szuverén diplomáciáról…

“Mészáros Lőrinc 3 milliárd forintot költött Várkonyi Andrea születésnapjára”

Magyar Péter értesülései szerint Várkonyi Andrea születésnapi buliját egy kastélyban tartották meg Bordeaux mellett Dél Franciaországban.

A leggazdagabb magyar vagyona több mint 1000 milliárd forint pedig Mészáros Lőrinc csaknem a nulláról indult, de Simicska Lajos és Orbán Viktor szakítása után rakéta sebességgel ívelt felfelé az egykori gázszerelő karrierje. Elterjedt a hír, hogy Mészáros Lőrinc Orbán Viktor féltestvére lenne, ezért bízik benne annyira a miniszterelnök. Akinek nemzeti együttműködési rendszere nem sok jót hozott a magyaroknak az elmúlt három évben, de annál jobban gazdagította a miniszterelnök rokonait, barátait és üzletfeleit.

Bottoni, olasz – magyar történész szerint legkevesebb 15 milliárd eurót nyúlt le Orbán, Mészáros és Tiborcz az elmúlt 13 évben.

“Ez egy bűnszövetkezet, mely megszállta a magyar államot. A vezetőit bíróság elé kell állítani, és vagyonukat elkobozni” – hangsúlyozta Magyar Bálint, aki a Pénzügykutató Intézet tanácskozásán szólalt fel. Az egykori SZDSZ -es miniszter hangsúlyozta:

”mindenkinek Magyar Pétert kell támogatnia, mert egyedül ő lehet képes Orbán Viktor megbuktatására!”

A magyar gazdaság lejtmenete hozta fel Magyar Pétert, és tette erős kihívóvá Orbán Viktorral szemben” – mondta Lakner Zoltán politológus a Pénzügykutató Intézet összejövetelén.

November 18-án indul a Magyarok Hangja

Ezt Magyar Péter jelentette be, aki elmondta azt is, hogy a Facebook oldalát immár egymilliónál is többen látogatják. Az új kezdeményezés csökkenteni akarja Orbán Viktor rendszerének médiafölényét. Magyar Péter arra is kitért, hogy a hatalom titkosszolgálati módszerekkel igyekszik lehetetlenné tenni őt: találtak egy kém tollat az irodájában, melyhez hasonlót James Bond használt annak idején. Magyar Péter Pintér Sándor belügyminiszterhez fordult az ügyben, de érdemleges válasz nem érkezett.

A titkosszolgálatok irányítását Pintér Sándor már elveszítette, Rogán Antal kezébe került az is mint korábban a média. Közben Gulyás Gergely kancellária miniszter sajtóértekezletén azt állította, hogy a titkosszolgálatok nem vesznek részt a magyar belpolitikában. A hazugság azért is tragikomikus, mert Magyar Péter Gulyás Gergely jóbarátja volt, Varga Juditot például ő mutatta be későbbi férjének. Mind Magyar Péter, mind Gulyás Gergely régi jogász família tagja vagyis pontosan tudhatják, hogy a titkosszolgálatok évtizedek óta meghatározó szerepet játszanak a magyar belpolitikában. Egyáltalán nem véletlen, hogy Magyarország az egyetlen olyan egykori szocialista állam, amelyben nem hozták nyilvánosságra a kommunista titkosszolgálatokkal kapcsolatos információkat. Kiderülhetne például a magyar elit kapcsolata az orosz titkosszolgálatokkal: például az, hogy miért is járt Orbán Viktor megbízásából Simicska Lajos és Nyerges Zsolt az FSZB székházában Moszkvában 2009-ben miközben Orbán Szentpéterváron Putyinnal rakta össze a patkót.

A magyarok többsége fillérekért robotol egész életében

„Sosem lehetsz olyan szegény, hogy ígérni ne tudj!” – mondta anyám, ha (sűrűn előfordult) felelőtlen ígérgetéssel igyekeztem megszerezni valamihez támogatását. Orbán Viktor ígéretei eddig füstbe ment terveknek bizonyultak. Vajon Trumpra alapozni a jövőt nyerőnek bizonyulhat?

A magyarok többsége fillérekért robotol egész életében. Ez derül ki az Eurostat legfrissebb jelentéséből, mely szerint csak Bulgáriában alacsonyabbak a munkajövedelmek az Európai Unióban mint Magyarországon.

A rendszerváltáskor Magyarország a régió élvonalában járt ebben a tekintetben is, de 34 év után sikerült leküzdenünk magunkat az utolsó előtti helyre. A számok: Magyarországon az éves átlagkereset 16900 euró volt, Bulgáriában 13500 euró. Az élvonal: Luxemburg 81100, Dánia 67600, Írország 58700. A régióban még Románia is megelőz: 17739 euro, Lengyelország 18500, Szlovákia 19000 és Horvátország 21500 euro.

Miért előz meg Románia is, amely Ceausescu halálakor – 1989 – ebben a tekintetben is a mélyponton volt? Erre az egyszerű kérdésre a magyar elit nem siet válaszolni hiszen mind a jobb mind a baloldal olyan gazdaságpolitikát folytatott, amely az alacsony munkabérekre alapozta az ország fejlődését. Komoly növekedést ugyan nem sikerült elérni hiszen ebben a tekintetben is a sereghajtók között vagyunk a régióban, de a bérek a béka popója alá kerültek még ebben a régióban is, amely hagyományosan hátrányos helyzetű Európában. Ezért is emigráltak és emigrálnak innen milliók – akármilyen színű is a kormányzat.

Orbán politikai sikerének épp az alacsony bérek jelentik az egyik titkát

Illyés Gyula a Puszták népében írta meg a magyar vidék igazi drámáját, és ezt a vidéket nagyon is jólismeri Orbán Viktor, aki Felcsúton cseperedett. A kiszolgáltatott emberek szervilis jobbágy mentalitására építette a nemzeti együttműködés rendszerét, amely egyszerre politikai siker és gazdasági kudarc. Miközben a gazdaság alulteljesít addig a Fidesz a választásokon felülteljesít. Ehhez Orbánnak csak azt a pénzt kell megtalálnia, amellyel a kiszolgáltatott jobbágy mentalitású vidék megvásárolható: 2022-ben ez valamivel több mint 1500 milliárd forint volt. 2026-ban legkevesebb 2500 milliárd kell, ezt mutatja Magyar Péter előretörése.

Trump megmenti Orbán Viktort?

Brüsszel rájött Orbán titkára, és ezért fagyasztotta be az eurómilliárdokat. A magyar miniszterelnök emiatt bajban van hiszen a magyar gazdaság gyengén teljesít, az Európai Unió nem ad pénzt, a kínaiak pedig csak üzleti alapon kölcsönöznek. Vajon Donald Trump hajlandó-e többre? 2500 milliárd forint dollárban nem olyan sok, de az amerikai költségvetés sem áll jól, az államadósság már felülmúlja az éves GDP 100%-át ! Ráadásul 2026-ban az USA-ban is választások lesznek, melyeken Trumpon számonkérhetik az ígéreteit. Persze az se lenne kellemes az amerikai elnöknek, ha Trump európai barátja, Orbán Viktor elhasalna a választáson. Amikor Trump és Orbán a választási győzelem után telefonon beszélgettek, akkor jelen volt Elon Musk is. Ezt sietett hangsúlyozni Orbán Viktor. Talán a világ leggazdagabb embere mentené meg Trump európai barátját? A Tesla tulaj Sanghajban működteti legnagyobb elektromos autógyárát miközben Trump büntető vámokkal akarja kikészíteni Kínát. Orbán Viktor kiutat kínálhat ebből a csapdából hiszen a német és a kínai ipar is Debrecenben találkozik egymással. Trump valamit ígérhetett Orbánnak, de az amerikai választóknak is sokat ígért. Az ígéretek teljesítése sem Trumpnak sem Orbánnak nem az erőssége…

Orbán: “Kijev számára a háború elveszett”

“Készülünk Donald Trump elnökségére“ – mondta Orbán Viktor Bécsben, ahol részt vett a svájci Weltwoche geopolitikai fórumán, és találkozott a Szabadságpárt vezetőivel, akik először értek el első helyet a választáson Ausztriában.

A Szabadságpárt – Orbán Viktorhoz hasonlóan – igen jó kapcsolatot ápol Putyinnal. A Weltwoche geopolitikai fórumán kiderült az is, hogy a német szociáldemokrata Gerhard Schröder, aki Angela Merkel előtt volt kancellár, szintén Trumpot várja a Fehér Házba, mert tőle várja az ukrajnai háború lezárását. A nagy kérdés az, hogy mi lesz azután?

Újrakezdhető-e a nagy német álom az eurázsiai együttműködésről?

Ez eredetileg Bismarck, a vaskancellár álma volt Németország és Oroszország szövetsége az angolszász világgal szemben. Szépen csendben ezt az álmot elevenítette föl Kohl kancellár a német egyesítés után a huszadik század végén. Ezt folytatta a szociáldemokrata Gerhard Schröder és Angela Merkel, aki Orbán Viktor egyik be nem vallott mentora volt. A magyar miniszterelnök keleti nyitása ebbe illik bele, csakhogy Németország Putyin Ukrajna elleni agressziója után, kihátrált az európai – orosz – kínai együttműködésből. Orbán mint utolsó mohikán, kitart emellett az elképzelés mellett. Szijjártó Péter külügyminiszter így beszélt erről Minszkben az eurázsiai konferencián, melyen felszólalt Lavrov orosz külügyminiszter is:

”a nemzetközi közösségnek a hidak felégetése helyett a hidak építésére kellene váltania. Vissza kellene térni az eurázsiai együttműködéshez, melyből minden fél sokat profitálhat”

– hangsúlyozta a magyar diplomácia vezetője Minszkben.

Szijjártó Péter hozzátette: “ha nem következik be hamarosan változás a globális politikában, akkor a világ ismét blokkokra fog szakadni, ami ellentétes Magyarország érdekeivel. Ezért a magyar kormány a konnektivitás erősítésére törekszik. A párbeszéd hiánya miatt az Európai Unió kevésbé biztonságos és kevésbé versenyképes hely lett mint ezer nappal korábban.”

Ez célzás Putyin Ukrajna elleni agressziójára, mely 2022 február 24-én kezdődött meg.

Az USA már 2021-ben stratégiai ellenfélnek nevezte Kínát és Oroszországot. Az amerikai stratégiai szakértők számára nem elfogadható egy európai – orosz – kínai együttműködés, mert egy kétmilliárdos blokk túlságosan erős kihívás lenne az USA számára. Washington olyan szövetségi rendszert akar, melyben az USA irányítása mellett Észak Amerika, Európa, Japán, Dél Korea, Ausztrália és Új Zéland  venne részt. Ez megfelelő ellensúly lehet a kínai kihívással szemben. Európa népei erre az amerikai koncepcióra szavaznak, és ezt képviseli Donald Trump is.
Hol van itt játéktere a magyar diplomáciának?

Orbán Putyinnak tetszik, a NATO-nak nem

A magyar miniszterelnök látogatása Georgiában kicsapta a biztosítékot a NATO-ban, mert Orbán Viktor Putyin helytartójának gratulált miközben a Nyugat kétségesnek tartja a választásokat.

Kristersson konzervatív svéd miniszterelnök nyíltan bírálta emiatt Orbán Viktort, David Pressman, az USA budapesti nagykövete pedig összehívta a NATO tagállamok  képviseleteinek vezetőit, akik elítélték a magyar miniszterelnök georgiai szereplését.

A magyar diplomácia képviselői el sem mentek az összejövetelre noha Pressman nagykövet meghívta őket is. Orbán Viktor mindeddig nem talált megfelelő időpontot arra, hogy fogadja az USA budapesti nagykövetét. A magyar miniszterelnök nem is tagadja, hogy Trump győzelmére vár, és akkor pezsgőt bontana hiszen a régi – új elnök minden bizonnyal visszahívná a budapesti nagykövetet.

“A NATO frusztrációja Magyarországgal kapcsolatban elérte a forrpontot”

– írta a brüsszeli Politico.

David Pressman nagykövet szerint

“a növekvő függőségnek Moszkvától és Pekingtől illetve a gazdasági semlegesség politikája biztonsági problémát vet fel az USA és az euroatlanti érdekek szempontjából.”

Peszkov, Putyin szóvivője viszont méltatta Orbán Viktort: ”a legcsekélyebb vágyunk sincsen arra, hogy beavatkozzunk az európai civakodásba, de sokkal inkább szimpatizálunk Orbán Viktor független és konstruktív vonalával mint az európai diplomácia vezetőinek rövidlátó és ellentmondásos álláspontjával.”

Szijjártó Péter külügyminiszter Minszkben részt vesz az eurázsiai konferencián, ahol rajta kívül Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a díszvendég.

Miért provokálja a NATO-t Orbán Viktor?

“A magyar miniszterelnök forgatókönyvét az orosz titkosszolgálat írja“ – fejtegeti Káncz Csaba biztonságpolitikai szakértő a Facebookon. Ez minden bizonnyal túlzás, de érdemes arra emlékeztetni, hogy amikor Gorbacsov Magyarország függetlenségéről megállapodott az Egyesült Államokkal, akkor a rendszerváltó vezetők orosz listáján szerepelt a fiatal Orbán Viktor is, akinek a nevét akkor még senki sem ismerte. Kádár János ezért egyezett bele a Fidesz megalakulásába noha ellenzéki mozgalom létrehozását jogszabályok is tiltották. Orbán Moszkva és Washington jóváhagyásával mondta el a beszédét Nagy Imre temetésén 1989-ben: ruszkik haza!

A fiatal fideszes politikus ettől vált egy csapásra ismerté. A NATO belépéskor – 1999 – Orbán Viktor már miniszterelnök volt, és támogatta a csatlakozást bár mindenki meglepetésére amerikai helyett svéd vadászgépeket vásárolt. Akkoriban még a NATO együttműködött Oroszországgal, sőt Moszkva felvetette: ők is szívesen belépnének. Ebből semmi sem lett, és az Egyesült Államok 2021-ben stratégiai ellenféllé nyilvánította Kínát és Oroszországot. Csakhogy Orbán Viktor 2010 után elkötelezte magát – a német kancellárokhoz hasonlóan – az európai – orosz – kínai együttműködés mellett. Ez a koncepció Putyin Ukrajna elleni agressziójával elbukott. Orbán Viktor mégiscsak ezért harcol meg persze a túlélésért. Dead man walking?!…

Konzervatív svéd kormányfő: “Orbán talán Oroszország nevében beszélt Georgiában”

Keményen bírálta a magyar miniszterelnököt a svéd kormányfő, aki közölte: ”a választási csalások miatt Svédország felfüggeszti kapcsolatait Georgiával”, melyet korábban Grúziának hívtak.

A választásokon a kormánypárt győzött, de megfigyelők szerint sok visszaélés történt. A Putyinbarát kormánypárt győzelme után azonnal Tbiliszibe utazott a magyar miniszterelnök – népes küldöttség élén -, és a helyszínen gratulált a “választási sikerhez”. Szijjártó Péter külügyminiszter, a küldöttség tagjaként, úgy is mint Orbán Viktor első janicsárja nekiment Brüsszelnek: ”nem azok győztek, akiket ők akartak.”

Orbán hasonló hangnemben azt írta a Facebookon, hogy

“Georgia a béke mellett döntött, mert nem akarta, hogy az ország második Ukrajna legyen!”

Válaszul a svéd konzervatív miniszterelnök hangsúlyozta: ”Orbán Viktor nem az Európai Unió és nem Svédország nevében beszélt. Talán inkább Oroszország nevében, de nem a mi nevünkben!” Szijjártó Péter bekérette a svéd nagykövetet Budapesten.

Szijjártó és Lavrov Minszkben

A magyar diplomácia vezetője felszólal Minszkben az eurázsiai biztonságpolitikai konferencián, ahol a másik díszvendég Szergej Lavrov orosz külügyminiszter, aki korábban a Barátság érdemrenddel tüntette ki Szijjártó Pétert, aki Putyin Ukrajna elleni agressziója óta tizenegyszer járt Oroszországban. Fehéroroszországban hasonló forgatókönyv valósult meg mint Georgiában:

Putyin támogatásával és választási csalással győztek a kormánypárti erők, majd pedig a tiltakozó tüntetőket a hatalom brutálisan leverte.

A magyar kormány akkor is Lukasenka fehérorosz elnöknek gratulált míg a nyugati államok a tüntetőket támogatták.

“Orbán forgatókönyvét az orosz titkosszolgálat írja”

Ez a véleménye Káncz Csaba biztonságpolitikai szakértőnek, aki a Facebookon ismerteti nézeteit. Orbán és Putyin titokzatos kapcsolatáról már sok feltételezés látott napvilágot, de egyértelmű bizonyítékkal senki sem szolgált. Korábban Orbán Viktor a német kancellárok vonalát követte: Kohl, Schröder és Merkel igen jó kapcsolatot ápolt Putyinnal. Schröder ex kancellár ma is az orosz elnök bizalmasai közé tartozik, és a Gazprom egyik vezetőjeként csinos jövedelmet húz a Kremltől.

Putyin a Gazprombankon keresztül pénzeli külföldi barátait.

Egy ilyen lista eljutott Washingtonba is, de ott nem találtak rajta magyar nevet. Az orosz oligarcha, a Lukoil igazgató tanácsának elnöke, aki kiadta a listát, kizuhant egy kórház ötödik emeletéről Moszkvában. Biztonságpolitikai szakértők azt ajánlják Ursula von der Leyennek, hogy a brüsszeli bizottság szervezze meg az európai CIA-t, amely megvédhetné az Európai Uniót az orosz befolyástól. Az Orbán kormány nemigen tart az orosz befolyástól: a budapesti külügyben vígan kutattak az orosz titkosszolgálat hekkerei, és csak azután lett vége a dolognak, hogy az amerikai kémelhárítás értesítette magyar partnereit.

Orbán Viktor nemrég lecserélte a katonai hírszerzés vezetőit, akik egyben a kémelhárítást is irányítják Magyarországon. A korábbi vezetők elkötelezettek voltak a NATO iránt, az új vezetésről ezt már nem mindenki veszi biztosra.

A magyar kormány oroszbarát politikája miatt nemcsak az Európai Unióban, de a NATO-ban is elszigetelődik. Orbán azért nem teljesen magányos: a moszkvai sajtó büszkén jelezte, hogy Robert Fico szlovák miniszterelnök részt vesz a nagy Győzelem napi ünnepségeken Moszkvában jövő májusban. Akkor ünneplik Oroszországban a náci Németország fölötti győzelem 80-ik évfordulóját. Putyin Ukrajna elleni agressziója előtt sok nyugati politikus is részt vett hasonló ünnepségeken Moszkvában, de azóta csak Putyin leghűségesebb barátai tartanak ki. Kérdés, hogy Orbán vagy Szijjártó köztük lesz-e?

Orbán: a király meztelen!

0

Tükörbe nézett volna a magyar miniszterelnök október 23-án? Szó sincs róla: Brüsszelről beszélt. Orbán szorosan követi azt a kifordított technikákáját, mely szerint „a tükröt átkozd, ha a képed ferde”! 

“A király meztelen, ezt ideje kimondani: az európai vezetők, a brüsszeli bürokraták egy reménytelen háborúba vezették a Nyugatot, a győzelem reményétől megszépült fejükben ez a háború a Nyugat háborúja Oroszország ellen, amit meg kell nyerniük” – mondta a miniszterelnök a Millenárison. Ezekután teljesen furcsa kijelentést tett: ”a tervnek az is része, hogy miután a keleti fronton megvan a győzelem, Ukrajna vállalja, hogy az amerikaiakat helyettesítve egész Európa biztonságát garantálja. Vagyis mi magyarok egy reggel arra ébrednénk, hogy ismét keletről jött szláv katonák állomásoznának Magyarország területén. Mi ezt nem akarjuk” – hangsúlyozta Orbán Viktor.

Mire célzott a magyar miniszterelnök? Minden bizonnyal a Blinken tervre, amely az amerikai külügyminiszter elképzelései szerint egy keleti NATO erődre bízná Európa védelmét Oroszországgal szemben. Ebben az erődrendszerben szerepet kapna Finnország, a három balti állam, a főszerepet pedig valamiféle lengyel-ukrán szövetség játszaná. Délen kiegészítené ezt Románia és Moldávia, amely épp most döntött Európa mellett.

Magyarországnak nem osztottak lapot, de miért zavarja ez Orbán Viktort, aki amúgyis ki akar maradni a háborúból? Netán Moszkva miatt, melynek érdekeit védelmezi a NATO-ban?

A Tisza Párt megelőzte a Fideszt

Először fordult elő egy közvéleménykutatás során, hogy a biztos pártválasztók körében 42-40 arányban felülkerekedett a Tisza a Fideszen. Az eredmény ráadásul október 23-án jött ki, melynek lyukas zászlaját a Tisza jelképnek választotta, hogy így válaszoljon Orbán Balázs politikai igazgató kétértelmű 56-os kijelentésére. Orbán Viktor szerint politikai igazgatója a szuverenitást védelmezte míg az ellenzéket Brüsszel támogatja:

“a brüsszeli gazda  megvakarta a kutyus fejét”

– mondta Magyar Péterre utalva, aki a nyilvánosság előtt cserélt eszmét Ursula von der Leyennel, a brüsszeli bizottság elnökével és Manfred Weberrel, az Európai Néppárt frakcióvezetőjével Strasbourgban az Európai Parlament ülésén.

Orbán Viktor ezután előadta Dávid és Góliát párharcát: ”ennek a történetnek mindig ugyanaz a vége: Góliát veszít és Dávid nyer.” Majd a konklúzió:

“nem tűrjük el, hogy újra bábállammá, Brüsszel vazallusává tegyék Magyarországot! Nem fog sikerülni, itt nem törnek át”

– ismételte meg Orbán Viktor a kommunista Dolores Ibarruri híres jelszavát megfeledkezve arról, hogy Franco tábornok csapatai áttörtek, és Dolores Ibarruri évtizedekig élt Moszkvában mint emigráns. Majd a demokratikus Spanyolországba tért haza, amely éppúgy az Európai Unió tagállama mint Magyarország csakhogy Madridban senki sem beszél arról, hogy az ország Brüsszel vazallusa lenne.

Orbán Trump és Putyin megbízásból fel akarja bomlasztani az Európai Uniót?

Mind Trump mind pedig Putyin úgy véli, hogy vissza kellene állítani a “régi szép időket” amikor Európa sorsát Washingtonban és Moszkvában intézték. Az USA 2021-ben stratégiai ellenféllé nyilvánította Kínát és Oroszországot, és nyíltan jelezte: szét akarja verni a nagy kontinentális együttműködést Európa – Oroszország – Kína között. Az ukrajnai háború ezt a célt szolgálja, és Washington szempontjából teljesen eredményes is. Macron francia elnök hiába hangsúlyozta Kínából hazatérve: ”nem leszünk az USA vazallusa”, de az Európai Unió Orbán szerint azzá vált. Trump teljes mértékben támogatta a brexitet, hogy gyengítse az Európai Uniót, de amint a britek kiléptek, rögtön kiderült: az USA kedvező szabadkereskedelmi egyezményéből nem lett semmi! Mindmáig nincs ilyen egyezmény. Magyarország számára katasztrófa lenne az Európai Unió felbomlása – ezt Orbán Viktor is pontosan tudja csak épp ragaszkodik a hatalmához. Strasbourgban megpróbált előre menekülni, és a versenyképességről beszélt amely valóban az Európai Unió legnagyobb gondja.

Csakhogy az unió igencsak megosztott abban, hogy miképp lehetne visszaszerezni a versenyképességet, abban viszont meglepően egységes, hogy le kell számolni a belső bomlasztókkal mint Orbán Viktor.

Ezért vált Waterloová a magyar miniszterelnök számára a strasbourgi szereplés, amelyet ő diadalmenetnek szánt, de Magyar Péter látványos koreográfiája érvényesült a brüsszeli vezetők támogatásával. A magyar közvélemény pedig veszi a lapot… és úgy néz ki:

Orbán meztelen!

A nagy córesz, de ígérni semmibe sem kerül

Orbán Viktor egészen fantasztikus. Az ország gazdasága romokban, az EU-s pénzek nem jönnek, Kína meg Oroszország úgy használ ki bennünket saját céljai érdekében, hogy jobban se kell, a pereit már csak a Kúrián tudja végsőfokon megnyerni (nem csoda, ott a Patyi az elnökhelyettes – elnököt csinálni belőle, az már túlzás lett volna), a megbízhatónak hitt emberei sorra hibáznak, ki hatalmasat, ki csak nagyot, nincs pénz semmire (az oktatás és az egészségügy után nemsokára a közlekedés is rendőri felügyelet alá kerül, hogy még működjön valahogy), már csak azért utazik ki Brüsszelbe, hogy mindenki személyesen lássa, ki is az a mitugrász kerékkötő, akit mindenkinek utálni kell. Gyorsan kell megnézniük, mert néha kiküldik a folyosóra.

Ezt persze csak mi gondoljuk így. Ő másképp van vele. Hiszen győzött! Mindenütt! Ott ugrál a maga felfújta gumivárban, és diadalmasan vigyorog, mert nagyon biztos benne, ő a sallerokat osztja, és nem kapja. János vitéz, Godzilla, meg Szent Péter együtt is smafu hozzá képest, ha ide mernék tolni a képüket, kokiktól duzzadt fejjel kotródnának haza anyukához, kisírni a vállán magukat. Ezer szerencse mindegyiknek, hogy errefelé ilyen trió ritkán lébecol. Itt van nekünk a miniszterelnök úr. Elég az. Néha még sok is.

Ebből a permanens győzelmi mámorból születik egy csomó ökörség. A 3 – 6 százalékos növekedés, az egymillió forintos átlagbér, meg az ezer eurós minimálbér álomképe, amelyek megmaradtak benne, mert egyszer ezt mondta neki egy rosszul tájékozott haverja a brancsból, és ő elhitte mindegyiket. Lévén szintén dilettáns, gátlás nélkül ragozza őket szüntelen. Ez persze nagyon is érthető, mert kies hazánkban immár jó ideje a valóság is álomkép. Igaz, a döntő többségnek inkább rémálomkép, de Orbán számára ez lényegtelen. A Birtokon meg a Klastromban nem érzékelhető, csak pár kilométerrel arrébb a sok-sok kis Kádár kockában lakóknak, mivel pedig tőle mindegyik messze van, könnyed hanghordozással ígéri meg, hogy jövőre majd jó lesz nekünk. Sőt, nagyon jó! De még mennyire! 2023-ban idénre ígérte. Nem is emlékszik már arra senki. A mostanira se fog. Ez a majd jóvá levés egy sok-sok éven át tartó, hosszú folyamat, hajh de megtanultuk már ezt negyvenöttől nyolcvankilencig. Lásd Cs. Éva, „Mindig csak a holnap, aztán holnap is a holnap…”.  Mintha Kádár apánkat hallanám.

Érdekes gondolat tőle ez a Nyugat alkonya. Ott már nincs Coca Cola mámorban fetrengés sem, a szex is eltűnt az életükből, individuál-globalista transzvesztiták, melegek és egyéb LBTQ-k imbolyognak csöbörből vödörbe, a versenyképességük meg „felszívódott”, és csak azért nem mi, magyarok építjük meg a Turul légitaxi gyárat Stuttgart mellett, mert Mészáros úr jobb szeret külföldi focicsapatokat támogatni, mint céget gründolni messzi idegenben. Nála aztán nix dájcs! Maximum gdje je moja jahta? Mennyivel jobb itthon a kínai vasút akolmelege…

A speciális nézésű történész asszony persze nem véletlenül dobta be a Nyugaton kihaló szexet (hja, aki a Biblia mellett a Koránt is ismeri!). – Ezt akarjátok ti is? – kérdezi, és ez bizony nagyon nagy érv a döglődő Nyugat ellen, tekintve, hogy pénzben ugyan kissé lemaradtunk, de itt van nekünk vígasznak a pia, a cigi meg a nő. Odaát Mária szerint a nők túlságosan is öntudatra ébredtek, karrierépítéssel foglalkoznak, és ahelyett, hogy alázatosan elfogadnák szegény ácsingózók közeledését, hajlamosak őket úgy kirúgni az ágyukból, hogy hatot bucskáznak a szőnyegen! Így aztán nincs szex hónapszám meg évszám, ha ugyan nem több idő telik el. – Ez kell nektek, ostobák? – kérdezi és joggal szókimondó Mária. – Nem! Nem! Soha! – kiáltja az igaz magyar, és simán leszavaz Orbánra. Viszi az asszonyt is, az megy vele engedelmesen. Ahogy a miniszterelnök úr mondta, a tulipán a nő, a megfordított szív a férfi. Ilyen a házasság: az anya nő, az apa pedig férfi. Egy egészséges magyar világ.

A Nyugat hanyatlására persze találhatunk érveket. Itt van mindjárt, hogy 2010. és 2023. között az EU egy főre jutó GDP növekedése 19,2 % volt, Magyarországé ugyanakkor 38,2 %, azaz majdnem a duplája! Fantasztikus – lenne, de nem az. A különbség a két konkrét, dollárban kifejezett adat közt 2010-ben 5000 dollár volt, a mai különbség meg ugyanúgy 5000 dollár.

2010-ben a magyar, egy főre jutó GDP a nyugatinak a 49 %-a volt, ma, 13 év után 57 %. Ilyen tempóban kb. 70 év elmúltán hozzuk majd be őket, és akkor még figyelembe sem vettem, hogy minél fejlettebb egy ország, annál nehezebb nagy növekedést elérni. Egyébként a 49 >> 57 % növekedés annak köszönhető, hogy több gyárat hoztak ide onnan (olcsó munkaerő), mint amennyi technológiai fejlesztést, innovációt meg újdonságot (drága munkaerő) állítottak elő otthon. Ezért építi Orbán a tudás alapú helyett a munkaalapú társadalmat, mert akkor sok olcsó munkáskéz lesz, és ha bárki idehoz egy gyárat, nem csalódik bennünk. Magunk új terméket nem találunk ki, gyártástechnológiát nem fejlesztünk hozzá, gyárat meg aztán végképp nem építünk, az ugyanis nem a nemzetes urak dolga. Még csak az kéne!

Itt van aztán a kínai-amerikai példa a „keleti felemelkedésre”. A kínaiak az egy főre jutó GDP-jüket a 13 év alatt 118 %-kal növelték (5500 >> 12 000 USD), az amerikaiak meg csak 22,6 %.kal (53 000 >> 65 000 USD), az előnyük Kínával szemben mégis nőtt, mintegy 5500 dollárral. Azért Kínától ez a növekedés is szép, ma már csak úgy 4000 dollárral van lemaradva. Tőlünk. Az amerikaiaktól 53 000 dollárral.

A fentek alapján az a keleti fellendülés még odébb van. A nyugat-európai hanyatlást illetően, az a háború következménye, ugyanis az olcsó energiának annyi lett, ráadásul Ukrajnát támogatni kell, mert az a hülye Nyugat azt hiszi, úgy jár, mint Hitlerrel Chamberlain, aki átengedte a német diktátornak a szudétanémet területeket a béke reményében (müncheni egyezmény). Churchill viszont azt mondta a brit miniszterelnöknek a Parlamentben: „Uram, ön választhatott a becstelenség és a háború között. A becstelenséget választotta, ezért megkapja a háborút.” Mint tudjuk, Churchill-nek lett igaza, mégpedig nagyon igaza, ezért a Nyugat inkább a háborúpárti Churchill szerepét választotta, Chamberlainét meghagyja Orbánnak. A Nyugat szerint lehet, hogy Oroszország győz, de attól még nem lesz béke. Pláne, hogy Ukrajna bekebelezése esetében Oroszország sokkal közelebb kerül a NATO-hoz, mint a há… illetve a különleges katonai hadműveletek elindítása előtt, azaz még inkább fenyegetve lesz szegény. Közös orosz-lengyel határ? Brrr! Azt a népben, nemzetben gondolkodó, patrióta oroszok nyilván nem tűrhetik! Irány a La Manche csatorna! Putyinnal tűzön-vízen át! Szijjártó Péter, magyar külügyminiszter Moszkvába utazott, hogy biztosítsa Lavrov miniszter urat a maximális támogatásunkról, egyben bejelentse az új szerződést, amelynek mottója: „Gáz van, de lesz is”.

Persze gyötörnek bennünket, van mindenféle bajunk, de Magyarország 2010-ben elindult egy úton, amikor a nagy córeszben, ha szabad így fogalmaznunk, átvettük a kormányzást… mindenkivel kereskedni kell, mindenkivel versenyezni kell, mindenkivel együtt kell működnünk, hogy a világban keletkező gazdasági haszonból jusson Magyarországnak is”.

  • Igaz, gyötörnek minket. Mármint Brüsszel. Persze hogy. Nem szeretik, se a pávatáncot, se a vétót, se az őket ismételten, sőt sokadszor átverni próbálást. Érdekes lett volna, ha mi, mikor megkaptuk a 27 pontos kifogáslistát, teljesítjük ezeket, és nyugi van, és pénz, és béke. De Orbán Brüsszelt illetően igencsak háborúpárti, tehát juszt se teljesíti! Ez van I.
  • A mindenféle bajjal totálisan egyetértek. Naponta derül ki valami. Recseg-ropog a gazdaság, az egészségügy, az oktatás, a közlekedés, nő a hitel, és igencsak csökken a becsület. Ez van II.
  • Úgy hallottam, a világválság Gyurcsány meg Bajnai nyakába zúdult (Gyurcsány azért mondott le, mert a megszorításokat tőle a nép nem fogadta volna el). Orbán kapott egy rendben lévő országot, a megszorítások már Bajnai által bevezetve (akárcsak 1998-ban, mikor Bokros a munkát már elvégezte), ő csak beült a készbe, ahogy szokott. 2010-ben az adósság 80 % volt, viszont akadt a fiókban egy MANYUP-nyi összeg, azaz 2700 milliárd. Ez a GDP 10 %-a, azaz a tényleges nettó adósság csak 70 %-ra tehető. Ma ugyanez: 75 %. Úgy beszélik, a 75 a 70-nél nagyobb. Adósbesorolásunk az S&P-nál akkor (BBB-). Ma is ugyanaz. Hol is volt ott a córesz, tessen mondani? És hová jutottunk mostanára?
  • Elindultak egy úton fideszék? Sajnos így igaz. Nem jöttek rá, hogy lefelé vezet.
  • Ki is tiltotta ezt a semleges kereskedelmi álláspontot eddig, tessen mondani? Egyedül az oroszokkal lehetett volna gond, de felmentést kaptunk az EU-tól a szankciók alól. Az olajra is, a gázra is. Miért beszél hülyeségeket?

Nem írok többet. Így is szomorú vagyok. És ez az ember a miniszterelnökünk, immár 14 éve.

Kétharmaddal, ha el tetszettek volna felejteni.

FRISS HÍREK

A Független Hírügynökség kiadásai meghaladják bevételeinket.
A pártoktól független újságírás egyre nehezebb helyzetben van Magyarországon.

A hagyományos finanszírozás modelleket nem csak a politika lehetetleníti el, de a társadalmi kihívások is.

A fuhu.hu fennmaradásához, hosszútávú működéséhez, szerkesztőségünk rászorul támogatásotokra.
Segítségetekkel lehetőség nyílik arra, hogy munkánkat továbbra is az eddig megszokott színvonalon végezhessük tovább.

Ide kattintva megtalálod bankszámlaszámunkat!

NÉPSZERŰ HÍREK