Orbán, a svájci

0
1138
Facebook

“Gazdasági semlegességre van szükségünk” – ezt hangsúlyozta Orbán Viktor Kötcsén. Mit jelent ez? “Meg kell próbálni mindenkivel fenntartani a minél mélyebb gazdasági kapcsolatot minél hosszabb ideig” – magyarázta elképzelését a magyar miniszterelnök. Aki elismerte, hogy “finanszírozási kényszerben vagyunk, de Brüsszel és London mellett szükségünk van más lehetőségekre is.”

A technológiai semlegesség azt jelenti, hogy “nem vagyunk hajlandóak csak azért nyugati infokommunikációs technológiát használni mert nyugati, ha a kínai jobb”

– hangsúlyozta a miniszterelnök.

Mit szól ehhez Donald Trump, aki még elnöksége idején küldte Európába külügyminiszterét, Pompeot, hogy lebeszélje az európaiakat köztük a magyarokat a Huawei 5G rendszeréről? Donald Trump az elnökjelöltek vitájában a világ egyik legtekintélyesebb vezetőjének nevezte ugyan Orbán Viktort, de csendben megüzente neki: egyáltalán nem ért egyet Kína barát politikájával! A magyar miniszterelnök idén már kétszer is találkozott Hszi Csin-ping elnökkel, a kínai beruházások egyre nagyobb szerepet játszanak a magyar gazdaságban. Nemrég egymilliárd eurós kölcsönt vett fel Magyarország Kínától.

Lehet-e Magyarország Svájc az Európai Unión belül?

Svájc népessége 9 millió, Magyarországé ennél még valamivel több, de az alpesi állam népessége nő, a magyar csökken. Miért? Az egyik legfőbb ok az, hogy az egy főre jutó GDP Svájcban négyszer akkora mint Magyarországon.

Az emberek a lábukkal szavaznak: oda mennek, ahol jobb életre számíthatnak.

Magyarország jelenleg az Európai Unió legszegényebb és legkorruptabb állama, ezért oly nagy az emigrálási kedv a fiatal generációban. Svájcba be, Magyarországról kivándorolnak.

Mit akar valójában Orbán?

Rájött arra, hogy szuverenitással érvelni a világgazdaságban tragikomikus egy Magyarország méretű gazdaság számára, ahol az exportot döntő mértékben a külföldi cégek produkálják. A semlegesség jobban hangzik, és azt jelentheti, hogy Orbán a jövőben tovább folytatja a trójai faló politikát: Oroszország és Kína után az USA ügynöke is lesz az Európai Unió bomlasztásában, ha Trumpot választják elnöknek az Egyesült Államokban. De mi van akkor, ha nem? Erre Orbánnak nincsen B terve mint ahogy arra sincs, hogy mi lesz, ha nem nyer 2026-ban?

Győzelem vagy börtön?

A miniszterelnök úgy akar győzni mint 2022-ben amikor több mint 1500 milliárd forinttal megvásárolta a legszegényebb néprétegek szavazatát. Most legalább 2500 milliárd forintra lesz szüksége az Európa rekorder infláció miatt miközben az uniós milliárdok egy része be van fagyasztva. Matolcsynak azért kell mennie, mert a Nemzeti Banknak mindenáron pénzt kell csinálni akármilyen nagy is az inflációs kockázat. Matolcsy már csomagolhat, és valószínűleg jövő tavasszal külföldre menekül nehogy Orbán Viktor példát statuáljon, és elkobozza vagyonát.

Orbán vérebei már ott ólálkodnak körülötte éppúgy mint a Csányi kvartett sem érezheti biztonságban magát. Csányi Sándor, aki már elmúlt hetven éves, szívesen nyugdíjba vonulna. Már felosztotta birodalmát két fia között csakhogy attól tart, hogy a fiúk nem tudják majd kezelni Orbán Viktor visszautasíthatatlan ajánlatát az OTP illetve a Bonifarm átvételére. Hernádi Zsolt, a MOL vezére nyíltan bírálja a kormányt, mely 95%-os extraprofit adóval sújtja a MOL-t. Hernádi persze szorult helyzetben van hiszen korrupciós ügye Horvátországban már egy ex kormányfő lecsukásához vezetett. Pintér Sándor, a Csányi kvartett harmadik tagja szintén dúsgazdag ember, de vagyonának hollétét éppúgy nem lehet sejteni mint Orbán Viktor esetében. Az Orbán kormány legnagyobb korrupciós ügyét Völner és Schadl megvesztegetési botrányát Pintér Sándor szorgos rendőrei tárták fel, és a kvartett negyedik tagja: Polt Péter érezte úgy, hogy ezúttal vizsgálatot kell indítania.

Polt Péter ügyészsége és Pintér Sándor rendőrsége, amely kőkeményen lesújt a baloldali önkormányzatokra – Orbán Viktor utasítására – feltűnően kesztyűs kézzel bánik Magyar Péterrel. Vajon miért? Az ellenzék első számú vezére állítólag élvezi Csányi Sándor csendes támogatását. Ezenkívül az USA budapesti nagykövetsége is nagy jóindulattal figyeli Magyar Péter aktivitását. Orbánnak immár van alternatívája, akit ráadásul tárt karokkal fogadtak Brüsszelben. A miniszterelnökben ez is fokozza a győzelmi kényszert. Sok múlik az amerikai választásokon: ha Trump nyer, akkor Orbán is nyerhet 2026-ban. Az, hogy a magyar nép veszít, az már régóta senkit sem érdekel…

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .