Lapszem – 2017. november 29.

0
783

Ma a Taksonyok ünneplik a névnapjukat. A régi magyar férfinév török eredetű. Jelentése: szilaj, fékezhetetlen, jóllakott. Ónos eső és havazás is várható. Olvassanak ma is lapszemlét!

Magyar Nemzet: Gyengül a DK-val tárgyaló delegáció iránti bizalom az MSZP-n belül

Komoly feszültséget okozott az MSZP-n és a párt elnökségén belül is, hogy hétfő este az ATV.hu-n megjelent egy lista, amely a 106 egyéni választókerületnek a szocialisták és a Demokratikus Koalíció (DK) közötti felosztását tartalmazza. Legalábbis a cikk szerint a néhány nappal korábbi, vagyis legutóbbi tárgyaláson elhangzottak összegzését.

A Magyar Nemzet információi szerint némelyek bírálták a Molnár Gyula pártelnök vezette tárgyalódelegációt, mert a felsorolásban több olyan körzet is a DK-hoz van rendelve – vagy egyelőre nyitott kérdésként szerepel –, amelyikhez a szocialisták alapjában véve ragaszkodnának. Olyannyira, hogy az elnökség jelenleg nem is járulna hozzá, hogy átadják ezeket.

Magyar Hírlap: Gyorsulhatnak a bírósági eljárások

Várhatóan gyorsabbak és hatékonyabbak lesznek az eljárások a jövő év elején, illetve közepén életbe lépő új polgári és büntetőeljárási törvény nyomán – írja a Magyar Hírlap.

Egriné Salamon Emma elnökhelyettes elmondta: az új polgári perrendtartást minden 2018. január 1-je után induló polgári és munkaügyi perben alkalmazni kell, a korábbi ügyek viszont a jelenleg hatályos Pp. szabályai szerint folynak tovább.

Az új Pp. alapelvei közé tartozik, hogy a feleknek a peranyag időszerű szolgáltatásával, a bíróságnak pedig aktívabb pervezetéssel kell segítenie az eljárás hatékonyságát, minél gyorsabb befejezését. Új a perkoncentráció elve is: az eljárás kezdeti szakaszában egyértelműen rögzül a jogvita lényege és későbbi menete, hogy elkerülhető legyen a rosszhiszemű, perelhúzó magatartás, és lehetőség szerint már az első érdemi tárgyaláson megszülethessen az elsőfokú döntés. Ennek jegyében az új Pp. január 1-jétől a jelenleginél lényegesen részletesebb, szigorúbb szabályokat ír elő a keresetindításra, illetve a másik fél védekezésére azokban a perekben, ahol a felek jogi képviselővel járnak el – ismertette az elnökhelyettes.

Magyar Idők: Nem nyomoznak Soros György ellen

Nagy a boldogság a Jobbik háza táján. Megérkezett a rendőrségi határozat: a Nemzeti Nyomozó Iroda elutasítja Mirkóczki Ádám pártszóvivő feljelentését Soros György ellen. Nem indul nyomozás alkotmányos rend erőszakos megváltoztatása, illetve alkotmányos rend elleni szervezkedés gyanújával – értesült a Magyar Idők.

Mirkóczki azért fordult a hatósághoz, mert vezető fideszes politikusok rendre állítják: „Soros György a magyar állami szuverenitásra kiemelten veszélyes személy.” Márpedig – okoskodott a Jobbik –, aki akkora befolyással rendelkezik, mint ő, azt nem lehet csak úgy elbagatellizálni.

Erre most tessék, megjött az elutasítás, benne az indoklás: Soros György csak a véleményét szokta elmondani a migrációval kapcsolatban, az pedig „nem tekinthető erőszakos, fenyegetéssel járó cselekmény előkészületének”. Ráadásul javaslatait főképp az EU-nak fogalmazza meg, Magyarországgal összefüggésben nincsenek közvetlen utasításai. Írásait vizsgálva az sem áll meg, hogy erőszakos vagy azzal fenyegető magatartásra utasítana bárkit.

Népszava: A déli nyitás megbukott, sorra zárnak be a kereskedőházak

Az egy-másfél éve nyitott kereskedőházakból 14-et bezártak, jó részüket már októberben, a többit decemberben – olvasható a Népszavában. Afrikában egyenlőre csak egyetlen egy maradt közülük, Botswanában, de azt sem a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) tulajdonában lévő Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. üzemelteti, hanem egy másik cég.

Hajdu Nóra, az Együtt alelnöke szerint az indításuk óta elköltött 600 millió forint közpénz elégetése jól bizonyítja, hogy a Szijjártó Péter vezette külügyi tárca továbbra sem több egy kudarcot kudarcra halmozó látványpékségnél. Az ellenzéki politikus keddi sajtótájékoztatóján ismertette, hogy közérdekű adatigényléséből kiderült: mindössze 18 hónapot élt a kormány déli nyitás politikája. A négy afrikai ház mellett, öt Latin-Amerikában, négy Ázsiában és egy Európában volt kénytelen lehúzni a rolót. A kereskedőházak összesen havonta mintegy 36 millió forintba kerültek.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .